Předchozí měsícÚnor 2024Následující měsíc
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829123
45678910

Firemní dobrovolnictví

Již je tomu  5 let, co jsme začali spolupracovat s organizací Fórum dárců, která byla prostředníkem mezi neziskovkami a firmami, které podporují společenskou odpovědnost. Tak jsme tu během let měli na brigádě například T-mobile, Českou spořitelnu, Levi Strauss, Lordship, Barclays, Tetra Pak, ŠKODA AUTO a.s.  

Od roku 2011 spolupracujeme s organizací Byznys pro společnost , která navázala na práci předcházející organizace a díky ní jsme přivítali brigádníky jak v Jizbicích, tak na Tortuze. Firemní dobrovolnictví je dnes pro stále větší množství firem smysluplná a běžná forma naplňování jejich společenské odpovědnosti. Firemní dobrovolnictví nám tak přináší velký užitek, neboť firma poskytne práci, čas a znalosti svých zaměstnanců. 

Někteří dobrovolníci se k nám vracejí a někteří se dokonce na nás napojí i mimo spolupráci s výše uvedenými zprostředkovatelskými organizacemi. Například Team Test, Citi bank či Levi Strauss, kteří s sebou dokonce přiváží i finanční podporu, která slouží k nákupu pracovních pomůcek nebo k finanční podpoře nejaktuálnějšího projektu.

V čem je potřeba přiložit ruku k dílu v Jizbicích a co se nám tam společně povedlo?

Každoročně je třeba nachystat prostory pro tábořiště, přestěhovat spoustu skříní, vystěhovat a vyhodit přebytečné, sbírat neustále padající jablka  ze zahrady, kde stojí stany, opravovat ploty, budovat vázané stavby a park nízkých lan a plno dalších drobných úkolů.  Za ta léta se můžeme pochubit stojícím vlastnoručně vyrobeným altánem, ve kterém se dají opékat buřtíky za každého počasí, přístřeškem, ve kterém se výtvarničí stále na čerstvém vzduchu,  novým sociálním zařízením včetně bezbariérové koupelny i WC. 

Co se změnilo na MSS Tortuga pod rukama firemních dobrovolníků a co nás ještě čeká?

Podkroví pro víkendové nocležníky má nově vymalované pokojíky, zrovna tak jako sociální zařízení ve všech patrech, zahrada je vyčištěná od všech plevelů, nepotřebných keříků a křoví, naše centrácké místnosti určené jako sklad pro výtvarně-pracovní materiál prošly několikrát generálními úklidy a rekonstrukcemi. Pravidelně potřebujeme pomoci s čištěním oken, výrobou keramických přemětů pro prodeje, obnovou dětského hřiště, přípravou dnů pro veřejnost, odvážením věcí na sběrný dvůr, převážením věcí z Jizbic do Nmyburka a obráceně.

Co je odměnou za váš čas a šikovné ruce?

Naše velké díky. Díky za všechny děti, které si díky vaší pomoci pohrají například na táboře, a díky za všechny rodiče, kteří si mohou odpočinout, když o jejich děti je u nás postaráno. Odměnou vám budiž dobrý pocit z dobře odvedené práce a z pracovního dne, který je jiný nežli jakýkoliv jiný den. Vy pomůžete tam, kde je to opravdu potřeba, a získáte obohacující zkušenost s námi, jakožto s veřejně prospěšnou organizací. Budeme vám velmi vděčni, když se k nám přidáte i vy.